Hossa zariadil triumf Hawks, Halák odchytal najnudnejší zápas

09.02.2015 Celý región

New York 8. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa zariadil víťazstvo Chicaga v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL na ľade St. Louis 4:2.

Tridsaťšesťročný krídelník najprv v 52. minúte v presilovke strelil víťazný gól hostí a v poslednej minúte spečatil výsledok štvrtým presným zásahom Blackhawks do prázdnej bránky. Pre Hossu to boli v sezóne góly s poradovýcm číslom 11 a 12. V šlágri Západnej konfrencie bol Hossa vyhlásený za druhú hviezdu stretnutia.

Jaroslav Halák vychytal víťazstvo New Yorku Islanders na ľade Buffala 3:2. Domáci naňho vyslali iba desať striel, pričom dve skončili za jeho chrbtom. Pre dvadsaťdeväťročného brankára to bolo už 28. víťazstvo v sezóne, čím prekonal svoje doterajšie maximum z ročníka 2010/11 v drese St. Louis Blues.

Sumáre NHL:

ST. LOUIS - CHICAGO 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 27. Tarasenko (Schwartz), 33. Backes (Oshie, Pietrangelo) - 5. Kruger (Carcillo), 32. Bickell (Rundblad, Kane), 52. HOSSA (Saad, Bickell), 60. HOSSA (Saad). Brankári: Elliott - crawford, strely na bránku: 27:28, 19.657 divákov

FLORIDA - NASHVILLE 2:3 pp a sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Fleischmann (Bolland), 35. Ekblad (Hayes) - 45. Jones (Ribeiro), 56. Forsberg, rozh. nájazd Forsberg. Brankári: Luongo - Hutton, strely na bránku: 36:25, 10.844 divákov

WASHINGTON - PHILADELPHIA 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 34. Ovečkin (Kuznecov, Bäckström) - 21. Streit (Del Zotto, Giroux), 44. Simmonds (Couturier, Read), 60. Voráček (Schenn, Giroux). Brankári: Holtby - Mason (32. Emery), strely na bránku: 14:25, 18.506 divákov

BUFFALO - NEW YORK ISLANDERS 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 33. Foligno (Zadorov, Flynn), 35. Stafford (Foligno) - 17. McDonald (Cizikas), 31. Lee (Hamonic, Tavares), 32. Grabovskij (Hamonic, Nielsen). Brankári: Neuvirth - HALÁK, strely na bránku: 10:31, 18.900 divákov

NEW YORK RANGERS - DALLAS 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 36. Hagelin (Hayes, Klein), 59. Kreider (Zuccarello) - 23. Spezza (Seguin, Klingberg), 39. Cole (Spezza, Hemský), 62. Hemský (Jokipakka, Spezza). Brankári: Talbot - Lehtonen, strely na bránku: 36:25, 18.006 divákov

TAMPA BAY - ANAHEIM 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Góly: 3. Boyle (Hedman, Connolly), 14. Filppula (Stamkos, Callahan), 19. Kučerov (Johnson, Filppula), 35. Boyle (Connolly, Palát), 47. Callahan (Stamkos, Filppula) - 25. Getzlaf (Perry, Beleskey), 55. Vatanen (Getzlaf, Bryzgalov), 58. Brewer (Thompson, Cogliano). Brankári: Bishop - Andersen (51. Bryzgalov), strely na bránku: 23:28, 19.204 divákov

WINNIPEG - COLORADO 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
Góly: 23. Perreault (Scheifele, Byfuglien), 26. Byfuglien (Little, Wheeler), 34. Chiarot (Slater, Thorburn), 36. Little (Perreault, Byfuglien), 52. Trouba (Perreault, Scheifele) - 11. Barrie (Tanguay, Iginla), 48. Duchene (Iginla, Guenin), 58. Tanguay (Duchene, McLeod). Brankári: Pavelec - Varlamov, strely na bránku: 29:28, 15.016 divákov

BOSTON - MONTREAL 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 56. Pastrňák (Lucic, Hamilton) - 21. Weise (Pacioretty, Desharnais), 41. Pacioretty (Weise), 60. Markov. Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 35:34, 17.565 divákov

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 15:30 2 0 2 -1 2 0
Tomáš Kopecký (Florida) 10:53 0 0 0 0 0 2
Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 17:09 0 0 0 -2 2 0
Zdeno Chára (Boston) 21:58 0 0 0 -2 2 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00 2/10 80,0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/